Başkanın Özgeçmişi

Başkanın Özgeçmişi

Başkanın Özgeçmişi

İbrahim ERCAN

DÜZCE DOĞUMLU 
1972 Yılında Düzce'de doğdu. 

EĞİTİMCİ KİMLİĞİ 
Yazlık İlkokulu, Düzce Lisesi Ortaokulu, Düzce Ticaret Lisesi, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi, Anadolu Üniversitesi Hukuk Bölümü Adalet Programını bitirdi. Düzce Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Ana Bilim Dalı Yüksek Lisans Mezunu. 

BAŞARILARI SINIR TANIMADI 
Düzce Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'nde Alt Ve Üst Yapı 
Formeniliği, ISO-9001 Kalite Yönetim Sistemi İç Denetçiliği, Gerçekleştirme görevlisi ve taşınır kayıt ve kontrol yetkilisi görevlerinde Bulundu. 

AKTİF BİR KİŞİLİK 
Beldenin amatör takımları olan yazlık Kdz. Spor ve Boğaziçi Kdz. Spor Kulüpleri başkanlıkları , İnsanca Yaşam Derneği Müsahip Üyeliği, Kızılay Yönetim Kurulu üyeliği ve çeşitli derneklerde aktif üye olarak görev yaptı. 

SİYASİ HAYATI 
Ak Partinin kurulması ile siyasi hayata girdi. Kurucusu olarak Ak Parti İletişim Merkezi (AKİM) Düzce İl Sorumlusu, Ak Parti Düzce Merkez İlçe Yönetim ve Ak Parti Boğaziçi Belde Başkanlığı görevlerinde bulundu. 

2008 ve 2013 yıllarında yapılan Siyaset Akademisi Yerel Yönetimler Programlarını başarı İle bitirdi. Belediye Başkanlığı Dönemi; 2014 yılı Yerel Seçimlerini kazanarak başlamış olduğu Boğaziçi Belediye Başkanlığı görevine, 2019'un ardından , 2024 yılı Yerel Seçimlerini tekrar kazanarak Üçüncü Dönem Belediye Başkanı olarak devam etmektedir. 

ÖZEL HAYATI 
Medeni Durum: Evli. 2 Çocuk Sahibi