BAŞKAN ERCAN?DAN KAHVEHANE ESNAFINA DESTEK!

BAŞKAN ERCAN?DAN KAHVEHANE ESNAFINA DESTEK!

BAŞKAN ERCAN?DAN KAHVEHANE ESNAFINA DESTEK!

Koronavirüs vaka sayılarında olumlu gelişmeler gözlenmesinin ardından normalleşme adımları atılmaya başlandı. Salgın nedeniyle uygulanan kısıtlamaların büyük bölümünün 1 Haziran itibariyle kaldırılmasına karar verildi.

İçişleri Bakanlığının 81 il valiliğine gönderdiği genelgede; "Faaliyetleri geçici süreliğine durdurulan/kısıtlanan lokanta, restoran, kafe, pastane, kıraathane, kahvehane, çay bahçesi, dernek lokallerinin (iskambil, okey, tavla oyunları ve nargile satışları ile doğrudan temasa neden olacak şekilde dans ve oyun amacıyla yapılan canlı müzik faaliyetleri hariç olmak üzere) 1 Haziran 2020 Pazartesi günü itibariyle belirlenen kurallar dahilinde saat 22.00'a kadar hizmet vermeye başlayacak.? denilmektedir.

Bu kapsamda Belediye Başkanımız İbrahim ERCAN?ın talimatıyla, faaliyetlerine bir süredir ara verilen ve bu nedenle çalışamayan kahvehane esnafımıza destek olmak için Beldemizdeki bütün kahvehane esnafına 3?er kg. çay ve 3?er kg. şeker dağıtımı yapıldı.

Ayrıca Boğaziçi Beldesindeki bütün kahvehanelerde ve diğer esnaflarımızın işyerlerinde dezenfeksiyon çalışmaları da yapılarak toplu kullanıma açık bu işyerlerinin sağlıklı bir şekilde halkımızın kullanımına sunulması da sağlanmış oldu.

Bu vesileyle yeni normalleşme sürecinde 01 Haziran itibariyle faaliyetleri tekrar başlatılan Kahvehane esnafımıza hayırlı kazançlar diler, esnafımızın ve halkımızın genelgede belirtilen hususlara hassasiyetle riayet etmelerini, maskesiz sokağa çıkmamalarını, sosyal mesafelerini korumalarını rica ederiz.